Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
Międzynarodowe Motorowe Mistrzostwa Służb Mundurowych
Opublikowano: 18-09-2018, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 1073

W minioną sobotę, 15 września 2018 r., na torze kartingowym przy stadionie żużlowym Motoarena odbyły się kolejne Międzynarodowe Motorowe Mistrzostwa Służb Mundurowych PZM „UNIFORM MOTOR RALLY 2018”. W tegorocznej edycji startowało 49 zawodników. Wśród nich byli funkcjonariusze różnych służb mundurowych (m.in. toruńskiej Straży Miejskiej), członkowie klubów zrzeszonych w PZM, członkowie Mundurowego Klubu Motorowego RP, członkowie Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP oraz członkowie europejskich klubów motorowych IPMC i IPA.  Celem zorganizowania MMPSM było podnoszenie umiejętności techniki jazdy, integrowanie służb mundurowych oraz propagowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przedstawiciele naszej jednostki doskonale poradzili sobie zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Ogromny sukces odniosła Kamila Piotrowska – funkcjonariuszka Straży Miejskiej w Toruniu, która po zaciętej rywalizacji na torze uplasowała się na pierwszym miejscu w kategorii kobiet zdobywając Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Natomiast jej patrolowi koledzy, strażnicy z Grupy Interwencyjnej również uplasowali się na wysokich pozycjach w klasyfikacji generalnej – Łukasz Jankowski zajął 3 miejsce a Jarosław Górecki miejsce 6 na 49 uczestników. W klasyfikacji drużynowej toruńscy strażnicy zdobyli puchar zajmując drugie miejsce na 17 drużyn. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.