Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 5dcaf21582b4c5e690f18186d6e14e2b
II Toruńska Senioriada „Jesteśmy" 2016
Opublikowano: 21-06-2016, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 1154
Powiązane multimedia:
Senioriada "Jesteśmy" 2016
Dodano: 28-06-2016
Adam Kowalski
Wyświetleń: 297

W niedzielę 19 czerwca 2016 roku w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego odbyła się II Toruńska Senioriada pn. „Jesteśmy 2016”. Imprezę zorganizowała Rada Seniorów przy Prezydencie Miasta Torunia oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Miasta Torunia. Senioriada miała na celu zachęcenie mieszkańców Torunia - 60+ do aktywizacji na różnych płaszczyznach życia społecznego. W tegorocznej edycji udział wzięło ok. 50 klubów, stowarzyszeń i fundacji. Wśród instytucji zaproszonych do udziału w imprezie znalazła się również toruńska Straż Miejska. 

W trakcie festynu seniorzy mieli okazję porozmawiać ze strażnikami na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Seniorzy mogli między innymi zasięgnąć porad u strażniczki Hanny Giełdon-Szramowskiej, która jest członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Rozwiązywania Problemów Przemocy w Rodzinie oraz Gildii Mediacyjnej przy Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu naszej koleżanki seniorzy mogli uzyskać pomoc w trudnych sprawach związanych z przemocą w rodzinie.

Na Senioriadzie byli również nasi strażnicy – ratownicy. Ratownicy, z uprawnieniami instruktorów ratownictwa medycznego EFR – Emergency First Response (BLS, FA, AED, ICA, Oxygen Provider), prezentowali wyposażenie medyczne, którym dysponują, na co dzień w służbie. Przeprowadzili też pokaz udzielania pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania akcji serca u osoby dorosłej posługując się fantomem szkoleniowym. Niestety na pokazie się nie zakończyło. Jedna z uczestniczek festynu zasłabła i ratownicy musieli udzielić jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Kobieta z podejrzeniem zawału mięśnia sercowego została odwieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Funkcjonariusze udzielili również pomocy wolontariuszce, która uległa poparzeniu obsługując urządzenia kuchenne.

Uczestnicy Senioriady mieli okazję wziąć także udział w ćwiczeniach z alkogoglami.  Alkogogle to specjalnie skonstruowane okulary po założeniu, których osoba widzi, jak zmienia się percepcja po spożyciu alkoholu. Ćwiczenia miały na celu uświadomienie kierowcom, jak bardzo jesteśmy ułomni po spożyciu alkoholu i jakie zagrożenie wtedy stwarzamy kierując pojazdami mechanicznymi.

Stoisko przygotowane przez Straż Miejską w Toruniu cieszyło się dużym zainteresowaniem seniorów.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się