Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 0421fa2399be745f28ef0e205533b109
Bezpiecznie na rowerze
Opublikowano: 23-08-2018, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 1089

Rowery, kaski, kamerki sportowe – to nagrody dla zwycięzców w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje na rowerze”. Laureaci odebrali je 23 sierpnia 2018 roku w kinie Cinema City.

Organizatorami konkursu byli Straż Miejska i Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia. Pierwsza edycja konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje na rowerze” odbyła się w 2017 roku.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Jego celem było zachęcanie do aktywnego wypoczynku rowerowego dzieci w czasie wakacji oraz propagowanie zasad bezpiecznego zachowania rowerzystów na drogach, jak również zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci przemieszczające się rowerami. Konkurs miał także kształtować prawidłowe postawy młodych rowerzystów w zakresie noszenia odblasków, kasków rowerowych oraz uczyć zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się w okresie letnim.

- Cieszę się, że wasze wakacje były także plastyczne i znaleźliście czas, by wziąć udział w tym konkursie. Wykonując te prace, pokazaliście, że wiecie, jak bezpiecznie i prawidłowo poruszać się na rowerzezwrócił się do uczestników konkursu prezydent Michał Zaleski.

Jury oceniające prace miało nie lada orzech do zgryzienia – na konkurs wpłynęło aż 120 prac. Spośród nich wybrano 10, a nagrody autorom zwycięskich prac wręczono 23 sierpnia 2018 roku w kinie Cinema City. – Komisja brała pod uwagę zarówno walory estetyczne prac, jak również edukacyjne, np, jak bezpiecznie poruszać się po ścieżkach rowerowych czy po drogach pod opieką rodzicówwyjaśnił Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Wyróżnienie w konkursie otrzymały cztery prace, wykonane przez Dominikę Stępniewską, Wiktorią Brzozowską, Zofię Łuczyńską i Jakuba Bożka. W kategorii klas 0-3 pierwsze miejsce zajął Bruno Kerner, drugie – Zuzanna Kłosowska, a trzecie – Jakub Jutrowski. Wśród uczniów klas 4-6 zwyciężyła Karolina Kowalska, drugie miejsce zajęła Amelia Michalska, a trzecie – Zuzanna Górna. Laureaci pierwszego miejsca otrzymali rowery, pozostali nagrodzeni – gadżety rowerowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zaś po części oficjalnej obejrzeli film pt. „Fernando”

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się