Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 852d59d2f7fcbb7954b0ce01cc1f07d4
Trwa festynowe szaleństwo
Opublikowano: 13-06-2019, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 86

W okresie zaledwie czterech dni, od 6 do 9 czerwca 2019 roku, toruńscy strażnicy miejscy uczestniczyli w aż sześciu imprezach organizowanych na terenie naszego miasta przez różnego rodzaju instytucje. Festyny odbywały się w różnych częściach miasta. Na starówce, na placu zabaw Piernikowe Miasteczko odbył się festyn pod nazwą „Wszędzie dla wszystkich – 100 lat PCK”, a na Bulwarze Filadelfijskim „Ekopiknik” z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Na ulicy Gagarina miał miejsce „Festiwal dla dzieci – Archipelag Zabawy”, a na osiedlu Wrzosy „3 Festyn Parafialny” oraz „XXI Wrzosowy Festyn Św. Antoniego”. Natomiast na lewobrzeżu, w Czerniewicach odbył się „XIX Festyn Parafialny”.

Na festynach strażnicy z Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Toruniu przygotowali szereg atrakcji i zabaw dla najmłodszych mieszkańców grodu Kopernika w trakcie, których dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa w związku zbliżającym się letnim wypoczynkiem. Niewątpliwie atrakcją dla dzieci była możliwość ubrania stroju specjalnego, który jest wykorzystywany przez strażników podczas zabezpieczania imprez masowych o podwyższonym stopniu zagrożenia. Ponadto maluchy mogły obejrzeć radiowozy Straży Miejskiej.

Na „XXI Wrzosowym Festynie Św. Antoniego” i „Ekopikniku” strażnicy Patrolu Eko prezentowali drona i specjalistyczne laboratorium służące do pomiaru zanieczyszczenia powietrza. Ponadto przy użyciu symulatora lotów, każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności do sterowania dronem w wirtualnej przestrzeni. W stoisku można było też zapoznać się z zasadami jak postępować z dzikimi zwierzętami.

Na festynach można było również spotkać naszego psa służbowego – Lunę. Dzieci i dorośli mieli okazję porozmawiać z przewodniczką, która chętnie opowiadała o swoim pupilu oraz udzielała informacji o zasadach bezpieczeństwa w stosunku do czworonogów i obowiązkach psich właścicieli.

Dorośli uczestnicy zabaw mieli okazję zmierzyć się z alkogoglami. Alkogogle to specjalnie skonstruowane okulary po założeniu, których osoba widzi, jak zmienia się percepcja po spożyciu alkoholu. Ćwiczenia miały na celu uświadomienie kierowcom, jak bardzo jesteśmy ułomni po spożyciu alkoholu i jakie zagrożenie wtedy stwarzamy kierując pojazdami mechanicznymi.

W spotkaniach z mieszkańcami na festynach uczestniczyli również nasi strażnicy - ratownicy, którzy prezentowali, na co dzień wykorzystywane w służbie wyposażenie ratownicze, a także uczyli mieszkańców Torunia zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach zaproponowanych przez stoisko Straży Miejskiej, za co serdecznie dziękujemy.

Natomiast już w najbliższą niedzielę 16 czerwca 2019 roku odbędzie się „Święto Mostu Paulinskiego”, w którym uczestniczyć będzie funkcjonariuszka z zespołu ds. profilaktyki oraz dzielnicowa osiedla starówka.

Serdecznie zapraszamy.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się