Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 9f117ca3cf411ca7b61354b07568ac1d
O dopalaczach w V LO
Opublikowano: 13-09-2017, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 197

Z uwagi na informacje prasowe o tragicznych wypadkach młodych ludzi wynikających z zażycia substancji psychoaktywnych tzw. dopalaczy toruńska Straż Miejska realizuje program prewencyjny dla rodziców pn. „Dopalacze – jakie niosą za sobą zagrożenia”.

Program jest uzupełnieniem prowadzonych działań względem młodzieży pn. „Stop! Dopalaczom” Zajęcia są prowadzone w ramach szkolnych wywiadówek przez strażników w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównym celem programu jest zapoznanie opiekunów z problemem zażywania, dostępności oraz szkodliwości dopalaczy wśród młodzieży. W czasie szkolenia rodzice mają możliwość poznania różnych środków zastępczych, sposobów ich działania oraz konsekwencji używania. Ponadto rodzice zapoznają się z  sygnałami ostrzegawczymi  świadczącymi o zażywaniu  przez młodzież  dopalaczy, aspektem zdrowotnym, społecznym oraz prawnym. Dodatkowo jest omawiana kwestia funkcjonowania systemu pomocy dla osób uzależnionych, zarówno dla młodzieży, jak i ich rodzin. 

Szkolenie z rodzicami uczniów LO nr V w Toruniu odbędzie się w dniu 14 września 2017 roku o godzinie 17.00. Poprowadzi je starszy strażnik Beata Coghen.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się