Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 0595ae4e277ca8d5f19e7ed233a513c2
Pięć festynów w cztery dni
Opublikowano: 04-06-2019, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 105

W okresie od 31 maja do 3 czerwca 2019 roku, mieszkańcy naszego miasta mieli okazję do zabawy na wielu festynach organizowanych przez różnego rodzaju instytucje. Aż na pięciu z nich można było spotkać toruńskich strażników miejskich. Bez wątpienia największą imprezą był XXV już Michayland, który odbył się w dzień dziecka na terenie parku miejskiego przy ulicy Bydgoskiej. Tego samego dnia odbył się festyn pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia w Piernikowym Miasteczku przy ulicy Podmurnej. Ponadto strażnicy uczestniczyli w imprezie „Naukowa Petarda” przy Młynie Wiedzy oraz festynach rodzinnych w Szkole Podstawowej nr 16 i Przedszkolu Miejskim nr 17.

Na festynach strażnicy z Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Toruniu przygotowali szereg atrakcji i zabaw dla najmłodszych mieszkańców grodu Kopernika w trakcie, których dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa w związku zbliżającym się letnim wypoczynkiem. Niewątpliwie atrakcją dla dzieci była możliwość ubrania stroju specjalnego, który jest wykorzystywany przez strażników podczas zabezpieczania imprez masowych o podwyższonym stopniu zagrożenia. Ponadto maluchy mogły obejrzeć radiowozy Straży Miejskiej.

Na „Naukowej Petardzie” strażnicy Patrolu Eko prezentowali drona i specjalistyczne laboratorium służące do pomiaru zanieczyszczenia powietrza. Ponadto przy użyciu symulatora lotów, każdy uczestnik mógł sprawdzić swoje umiejętności do sterowania dronem w wirtualnej przestrzeni. W stoisku można było też zapoznać się z zasadami jak postępować z dzikimi zwierzętami.

Na festynach można było również spotkać naszego psa służbowego – Lunę. Dzieci i dorośli mieli okazję porozmawiać z przewodniczką, która chętnie opowiadała o swoim pupilu oraz udzielała informacji o zasadach bezpieczeństwa w stosunku do czworonogów i obowiązkach psich właścicieli.

Dorośli uczestnicy zabaw mieli okazję zmierzyć się z alkogoglami. Alkogogle to specjalnie skonstruowane okulary po założeniu, których osoba widzi, jak zmienia się percepcja po spożyciu alkoholu. Ćwiczenia miały na celu uświadomienie kierowcom, jak bardzo jesteśmy ułomni po spożyciu alkoholu i jakie zagrożenie wtedy stwarzamy kierując pojazdami mechanicznymi.

W spotkaniach z mieszkańcami na festynach uczestniczyli również nasi strażnicy - ratownicy, którzy prezentowali, na co dzień wykorzystywane w służbie wyposażenie ratownicze, a także uczyli mieszkańców Torunia zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach zaproponowanych przez stoisko Straży Miejskiej, za co serdecznie dziękujemy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się