Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 77fbae56e40cf2ad43818d38407123c4
Straż Miejska z certyfikatem
Opublikowano: 08-06-2018, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 1425

Wręczenie certyfikatu, który przyznaje wojewoda kujawsko-pomorski, miało miejsce w siedzibie Straży Miejskiej w dniu 7 czerwca 2018 roku. Na ręce komendanta Mirosława Bartulewicza przekazał go prezydent Michał Zaleski.

- Certyfikat ten jest potwierdzeniem jakości, sprawności, dobrego zorganizowania i zarządzania Straży Miejskiej w Toruniuwyjaśnił prezydent Michał Zaleski, gratulując funkcjonariuszom wyróżnienia.

Certyfikat „Z mieszkańcami i dla mieszkańców” przyznawany jest raz na dwa lata w ramach programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Toruńska Straż Miejska zdobyła go po raz pierwszy w październiku 2015 roku.

W procesie certyfikacji toruńska Straż Miejska zdobyła 97 punktów na 103 możliwe. W ocenie brane pod uwagę są różne czynniki, np. formalno-prawne, czyli kwestie związane z kodeksem wykroczeń czy kodeksem postępowania w sprawach wykroczenia, a także zabezpieczenie socjalne strażników, jak np. wyposażenie szatni czy dostęp do posiłków. – Komisja certyfikująca sprawdza, czy strażnicy funkcjonują na odpowiednim poziomie, zarówno w terenie, jak i w swojej jednostce. Zabrakło nam punktów np. za brak fotoradarutłumaczył komendant Mirosław Bartulewicz.

Prezydent wraz z certyfikatem przekazał także tablicę informującą, że toruńska Straż Miejska funkcjonuje zgodnie z najwyższymi standardami. To będzie już druga tablica prezentująca certyfikaty tej jednostki, która pojawi się przy wejściu do jej siedziby.

Wizyta prezydenta w siedzibie Straży Miejskiej była także okazją do przekazania ważnych elementów wyposażenia, zakupionych w ramach budżetu miasta na rok 2018. Eko Patrol został wyposażony w rewolwer hukowy, służący m.in. do odstraszania zwierząt. Jak przyznał Wojciech Swinarski, naczelnik wydziału dzielnicowych, nadzorujący także Eko Patrolem, rewolwer przyda się w naszym mieście m.in do odstraszania… dzików, które pojawiają się na obrzeżach miasta.

Prezydent Michał Zaleski przekazał także kluczyki do nowego samochodu marki Fiat Ducato, który przystosowany jest do przewożenia sprawców przestępstw i wykroczeń oraz osób nietrzeźwych, jak również funkcjonariuszy w miejsca, gdzie konieczna jest interwencja. Koszt tego pojazdu to 120 tys. zł.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się