Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg b7cc95e572c4f34cfda1f97b2e11cb4b
Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski wyróżnił funkcjonariuszy
Opublikowano: 29-06-2017, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 674

Prezydent Miasta Torunia wyróżnił strażnika miejskiego, Łukasza Jankowskiego, który w Nowy Rok, nie będąc na służbie, podjął akcję ratowania życia trzech osób uwięzionych w samochodzie w wyniku wypadku drogowego. Wcześniej, 21 czerwca 2017 r., Łukasz Jankowski otrzymał medal Prezydenta RP za ofiarność i odwagę, który wręczył mu wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau. Jak wspominał podczas spotkania w Urzędzie Miasta, taka sytuacja jest ogromnym doświadczeniem, które uczy, jak się zachowywać w tak dramatycznych sytuacjach.

Podczas spotkania wyróżnieni zostali również funkcjonariusze policji i straży pożarnej, bryg. Adam Robaczewski i asp. Krzysztof Szychulski z jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz mł. asp. Rafał Dorobek z Komendy Miejskiej Policji, którzy dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ratunkowej udrożnili drogi oddechowe dziecka. Zdarzenia te miały miejsce 23 czerwca 2017 roku w Lubiczu koło Torunia.

Po uroczystym wręczeniu listów gratulacyjnych i pamiątkowych grawerów funkcjonariuszom i reporterom, po pełnych wzruszeń i emocji rozmowach i gratulacjach, strażnik miejski – instruktor ratownictwa medycznego wykonał pokaz, jak podjąć akcję ratunkową dziecka, które się dusi.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się