Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 08d4137faeaff336f20e6ffc305313e2
Kolejne adeptki kursu samoobrony
Opublikowano: 13-06-2017, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 369

Zakończyła się XXII edycja kursu samoobrony dla kobiet pn. „Jestem Bezpieczna”. W ciągu 11 lat prowadzenia kursów samoobrony toruńska Straż Miejska przeszkoliła ponad 1.000 osób. Oprócz kursów dedykowanych do pań szkoleniami objęliśmy również grupy zawodowe pracujące w tzw. obszarze społecznym tj.: nauczycieli, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, czy ankieterów.  Szkoliliśmy także seniorów i uczniów klas mundurowych.

W ramach tegorocznej XXII edycji, podczas 10 – tygodniowego szkolenia, instruktor samoobrony Straży Miejskiej uczył kobiety podstawowych technik i chwytów samoobrony. Panie dowiedziały się między innymi, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom oraz jak postępować, gdy dojdzie do ewentualnej napaści. Ponadto uczestniczki szkolenia wzięły udział warsztacie prowadzonym przez psychologa Straży Miejskiej. Ich celem było przekazanie informacji na temat sposobów unikania ewentualnego zagrożenia: w mieszkaniu, w środkach komunikacji publicznej czy samochodzie. Kursantki zapoznały się również z tzw. psychologicznym aspektem samoobrony dla kobiet.

            Zajęcia były realizowane w trzech grupach. Łącznie do kursu przystąpiły 52 kobiety, z czego 35 ukończyło go z wynikiem pozytywnym. Na zakończenie szkolenia każda z uczestniczek otrzymała pamiątkowy dyplom.

 

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się