Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 7d2b61342ee7cfdd1323830f270f5bbb
Zmiana oznakowania na toruńskiej starówce
Opublikowano: 06-07-2017, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 383

Od 13 lipca 2017 roku na toruńskiej starówce obowiązuje NOWA organizacja ruchu. Najważniejsze zmiany będą dotyczyć wprowadzenia stref zamieszkania, wyłączenia z ruchu dróg wewnętrznych, wprowadzenia miejsc postojowych dla zaopatrzenia, kurierów, dostawców, meleksów i riksz.

Przyczyną wprowadzanych zmian jest bezpieczeństwo pieszych, którzy w strefie zamieszkania mają bezwzględne pierwszeństwo i ograniczenie prędkości pojazdów poruszających się po starówce.  W strefie zamieszkania obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Wprowadzana od 13 lipca strefa zamieszkania będzie wyznaczona ulicami: Bulwar Filadelfijski, al. Św. Jana Pawła II, Wały gen. Sikorskiego, Szumana, Warszawska. Z ruchu zostaną wyłączone całkowicie drogi wewnętrzne Różana, Rynek Staromiejski, Szeroka, Królowej Jadwigi. Z myślą o dostawach i przedsiębiorcach nowa organizacja ruchu zakłada utworzenie miejsc postojowych dla zaopatrzenia, kurierów i dostawców, meleksów, riksz i posiadaczy abonamentów. Na skrzyżowaniu ulic Fosa Staromiejska i Chełmińska pojawi się miejsce parkingowe Kiss & Ride, które pozwala na parkowanie do 3 min. Dzięki nowej organizacji zostanie uporządkowane parkowanie pojazdów na terenie Zespołu Staromiejskiego. W strefie zamieszkania parkować będzie można wyłącznie w miejscach wyznaczonych znakami pionowymi i poziomymi – ze starówki znikną zakazy zatrzymywania się, czyli znaki B-36.