Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 0f07449ed0121ab18bada723ddf95ec3
Cenne wskazówki dla młodych uczestników ruchu drogowego
Opublikowano: 08-05-2018, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 288

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, w roli uczestników ruchu drogowego, toruńscy strażnicy miejscy odwiedzają szkoły podstawowe. Od początku maja trwa realizacja programu pn. „Bezpieczny użytkownik ruchu drogowego – quady, rowery, motorowery”, który skierowany jest do uczniów klas IV - VI szkół podstawowych. Celem zajęć jest kształtowanie bezpiecznych postaw uczestników ruchu drogowego oraz wpajanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Lekcja ma uświadomić dzieciom, jakie należy posiadać dokumenty uprawniające do kierowania rowerami, motorowerami i quadami. Ponadto strażnicy omawiają aspekty prawne oraz konsekwencje wynikające z nieuprawnionego wykorzystywania w/w środków transportu.

Zajęcia są jednym z elementów działań realizowanych w ramach miejskiego programu na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów i innych uczestników ruchu drogowego na terenie miasta Torunia pn. Bezpieczne 2KÓŁKA – Świecimy przykładem.

Najbliższe spotkanie ze strażnikami odbędzie się w dniu 9 maja 2018 roku w godz. 9.25 – 12.10 w Społecznej Szkole Podstawowej w Toruniu przy ul. Dziewulskiego 24a.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się