Straż Miejska w Toruniu - strazmiejska.sam3.pl

top news port mstr galp mult
naglowek.jpg 22c3757846439d7a7a6bf0f4c4282b06
Festynowe szaleństwo
Opublikowano: 12-06-2018, Jarosław Paralusz, , Ilość wyświetleń: 2791

W miniony weekend, 9-10 czerwca, mieszkańcy naszego miasta mieli okazję do zabawy na wielu festynach organizowanych przez różnego rodzaju instytucje. Na większości z nich można było spotkać toruńskich strażników miejskich.

Strażnicy z Zespołu ds. profilaktyki i komunikacji społecznej Straży Miejskiej w Toruniu przygotowali szereg atrakcji i zabaw dla najmłodszych mieszkańców grodu Kopernika, w trakcie których dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa w związku zbliżającym się letnim wypoczynkiem. Niewątpliwie atrakcją dla dzieci była możliwość ubrania stroju specjalnego, który jest wykorzystywany przez strażników podczas zabezpieczania imprez masowych o podwyższonym stopniu zagrożenia. Ponadto maluchy mogły obejrzeć radiowozy Straży Miejskiej.

Na festynach można było również spotkać naszego psa służbowego – Lunę. Dzieci i dorośli mieli okazję porozmawiać z przewodniczką, która chętnie opowiadała o swoim pupilu oraz udzielała informacji o zasadach bezpieczeństwa w stosunku do czworonogów i obowiązkach psich właścicieli.

Dorośli uczestnicy zabaw mieli okazję zmierzyć się z alkogoglami. Alkogogle to specjalnie skonstruowane okulary po założeniu, których osoba widzi, jak zmienia się percepcja po spożyciu alkoholu. Ćwiczenia miały na celu uświadomienie kierowcom, jak bardzo jesteśmy ułomni po spożyciu alkoholu i jakie zagrożenie wtedy stwarzamy kierując pojazdami mechanicznymi.

W spotkaniach z mieszkańcami na festynach uczestniczyli również nasi strażnicy - ratownicy, którzy prezentowali, na co dzień wykorzystywane w służbie wyposażenie ratownicze, a także uczyli mieszkańców Torunia zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Mieszkańcy bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach zaproponowanych przez stoisko Straży Miejskiej, za co serdecznie dziękujemy.

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się